Vážení zákazníci, omlouváme se, že v tuto chvíli není možné platit kartou. Po odeslání objednávky Vám zašleme fakturu s QR kódem, kterou můžete pohodlně zaplatit třeba ze svého mobilu.

Francouzská vinařství

 

 

                                      table-setting-4095468_1920                          vidal-fleury_map

 

GIGONGAS - silné "pánské" víno

Gigondas je francouzské víno s apelací (AOC) v jižní vinařské oblasti Rhôny ve Francii. Jedná se především o červená vína rubínové barvy, která vynikají svoji sílou, než-li elegancí. Víno, které svým věhlasem téměř dohání Châteauneuf-du-Pape, které je však ale kompaktnější ve svém charakteru (počet použitelných odrůd je zde ze zákona omezen) a je často popisováno jako "chlapské" víno z Rhôny, hlavně díky množství tříslovin. Je typické svou plnou ovocnou chutí a poměrně vysokým poměrem alkoholu (15 %).

V naší nabídce najdete 5 vín z oblastí Gigondas, z vinařství Domaine des Bosquets. Vlakovou lodí je víno AOC Gigondas, které vyniká sytě granátovou barvou a vůní lesních plodů, lékořice, rybízu a fialek. 

 

Lirac a Tavel - nejstarší vinařská oblast a ráj rosé vín

Lirac je vinařská oblast taktéž s apelací AOC nacházející se v údolí řeky Rhôny. Lirac je nejstarčí vinařskou oblastí v údolí Rhony a byl první oblastí, která začala vyrábět červená, bílá i růžová vína. V naší nabídce najdete bílé víno AOC Lirac Blanc a také červené víno AOC Lirac "L" Heritage d'Aqueria obě z vinařství Chateau d'Aqueria, které funguje již od v16. století, kdy mniši z opatství Villeneuve les Avignon předali vinice s odrůdou Tavel, známé jako "Puy Sabloneux",  hraběti Aqueria z Rochegude. Po generace vinice těžily ze svého terroir.

Tato oblast hraničí v další významnou vinařskou oblastí Tavel AOC. Tavelu se také někdy říká "Rosé králů - král rosé vín". V naší nabídce najdete skvělé rosé AOC Tavel také z vinařství Chateau d'Aqueria, které získalo několik vinařských ocenění.

Aqueria

 

JEAN - BAPTISTE ADAM - lahodný Crémant a bílá bína s příchutí svěží ovoce

Rodina Jean-Baptiste Adam pracuje ve vinicích a ve sklepě v Alsasku již od roku 1614, což z nich činí jeden ze vzácných rodinných statků, který se pyšní 400 letou historií. Jejich vášeň, oddanost a láska k vínu trvá po 15 generací. Jejich techniky metody a strategie zpracování vína se zlepšují s každým dalším ročníkem.

J.B. Adam je proslulý svým šumivým vínem crémant, tedy sekt vyráběný stejnou metodou jako šampaňské.  Obvykle ho charakterizuje nižší tlak v láhvi (tradičně 3,6 atmosféry), což je ale jen neoficiální úzus, nikoli zákonná norma. Ta naopak určuje minimální délku zrání vína na kvasnicích, která činí 9 měsíců. 

Bílá vína jsou výjimečné svoji jemnou a ovocnou chutí.  

cremant frr

 

LANGUEDOC - největší vinný region ve Francii

Všechna vína, která můžete v regionu Languedoc-Roussillon ochutnat, jsou výsledkem umění vinařů, kteří do výroby vložili celé svoje srdce. Patří mezi ně vína s označením AOC (Appellation d'Origine Contrôlée). Celý region se těší výjimečnému sluníčku a lahodnému přímořskému podnebí. 

Výroba velmi kvalitních jakostních vín zde nemá dlouhou tradici, ale místní vinaři se rychle učí a jejich plná a kulatá vína jdou svou kvalitou velmi rychle nahoru, zatímco cena zůstává níže. Vyzkoušejte novou vycházející hvězdu oblasti – La Croix Belle.

Skvělá jsou také červená vína z vinařství Mas Amiel, vinice nedaleko vesnice Maury.

 

Gigondas_by_JM_Rosier